Z ostatniej chwili

Co robić po wyrwaniu zęba, żeby uniknąć powikłań?

Wskazuje się, że wyrwanie zęba tak naprawdę nie jest, aż tak bardzo straszne jak każdemu z nas się wydaje. Najgorsze jest również to, że większość osób nie dba odpowiednio o ranę wyrwanego zęba. Faktem zatem jest, iż jednym z licznych powikłań, do których zalicz się między innymi suchy zębodół. Co można więc powiedzieć o tej własnie dolegliwości? Jest to więc owa dolegliwość spowodowana poprzez nieutworzenie się bądź owy rozpad skrzepu. Prawda jest, iż powinien on powstać po tak zwanej ekstrakcji zęba. Miejmy również na uwadze, że to własnie w takim miejscu może również dojść do tak zwanego bolesnego zapalenia poszczególnych zakończeń nerwowych.

Czynności związane z usunięciem zęba
Pierwszą czynnością staje się bez wątpienia fakt, iż przez minimum pół godziny po wykonaniu zabiegu powinniśmy przygryzać tampon, który został więc umieszczony w tym miejscu po usunięciu naszego zęba. Wskazówką jest, że dość niewielkie krwawienie bez wątpienia może również występować przez okres kilkunastu godzin od momentu wyrwania zęba. Kolejną dość istotną wskazówką jest, że poprzez okres dwóch godzin nie powinniśmy ani pić ani jeść. Występuje również bezwzględny zakaz picia alkoholu, palenia, żucia, jak i również płukania naszej jamy ustnej. Co jeszcze należy wiedzieć o czynnościach związanych z wyrwaniem zęba? Miejmy również na uwadze, że poprzez okres dwunastu godzin nie wolno jest szczotkować zębów.

Natomiast przez okres dwóch tygodni w owej okolicy miejsca tak zwanej ekstrakcji należy więc robić to niezwykle ostrożnie. Skutkuje to również tym, że to własnie w tym czasie powinniśmy również uniknąć zasysania śliny z tak zwanego zębodołu oraz dotykania językiem tegoż miejsca, gdzie dokonano wyrwania zęba. Czemu? To właśnie w taki sposób można bardzo łatwo zniszczyć owy skrzep. O tej czynności wielu zapomina. Bowiem pamiętajmy, że nie jest wskazany intensywny wysiłek. Poza tym poprzez okres kilku dni powinniśmy gryźć jedzenie przeciwną stroną do wyrwania zęba. To pozwoli uniknąć nam bólu, a jednocześnie pozwoli na szybsze zagojenie tegoż miejsca. Jeżeli wystąpi dość silny ból, to możemy przykładać zimne okłady. Jednak taki okład może być stosowany maksymalnie przez piętnaście minut.

Podsumowując dość niewielkie krwawienie bez wątpienia może również występować przez okres kilkunastu godzin od momentu wyrwania zęba. Kolejną dość istotną wskazówką jest, że poprzez okres dwóch godzin nie powinniśmy ani pić ani jeść.

O serwisie

logo-footer

Na naszej stronie dowiesz się jak dbać o zęby aby były zdrowe oraz jakie usługi stomatologiczne możesz wykonać u dentysty aby cieszyc się pięknymi białymi zębami. 

KONTAKT 
Mail: kontakt@kapryfolium.pl
Tel: 800 587 450 
Adres: ul. Szafrana 5, Kraków 

Często czytane

Badanie żywotności miazgi - na czym polega?
Leczenie endodontyczne
Na czym polega i kiedy jest potrzebne leczenie kanałowe?

Polecamy

Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
Co robić po wyrwaniu zęba, żeby uniknąć powikłań?
Jak pokonać strach przed dentystą?
© Copyright kapryfolium. All Rights Reserved.