Z ostatniej chwili

Jak nitkować zęby?

Specjaliści wskazują, że do wyboru mamy kilka rodzajów nici dentystycznych. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy potrafimy wybrać najodpowiedniejsze dla nas oaz czy umiemy się nimi posługiwać?

Nitkowanie zębów
Wskazówką jest, że nie należy wybierać pierwszych z brzegu nici, ponieważ są one najtańsze. Jednak zdarza się, iż są one najdroższe bądź szeroko reklamowane. Powinniśmy mieć na uwadze, że powinny być takie, które spotkają się jednak z potrzebami naszych zębów oraz jamy ustnej. Na przykład jeżeli nasze zęby są w prawidłowy sposób osadzone dość blisko siebie należy wybrać nici mocne, które jednak nie urwą się już przy pierwszej próbie swoistego przebicia się przez określoną wąską szparę pomiędzy omawianymi zębami. Faktem również jest, że w większości przypadków należy czytać informację o danych niciach umieszczone jednocześnie na ukazywanych opakowaniach. Co za tym idzie, gdy dokonamy wyboru najlepszych dla nas nici przychodzi pora, żeby się jednak nimi w sposób prawidłowy posłużyć.Do niektórych czynności zalicza się między innymi umycie rąk. Przedstawia się również prawidłowe odmierzenie nici dentystycznej o niepełnej długości w przedziale od czterdziestu do pięćdziesięciu centymetrów. Należy również owinąć końce nici wśród środkowych palców. Co za tym idzie należy zatem chwycić do pięciu centymetrów nici owym palcem wskazującym oraz kciukiem. Przedstawia się, iż należy dość delikatnie włożyć nitkę w szczelinę znajdującą się pomiędzy zębami. Należy jednak wykonać ruchy do przodu oraz do tyłu.Przedstawiając proces czyszczenia zaznacza się, że należy skierować nitkę w prawo oraz należy rozpocząć czyszczenie zęba po prawej stronie. Co za tym również idzie należy wykonać ciągle ruchy piłujące oraz przesuwać ową nitkę w dół oraz górę zęba.

Podsumowując powinny być takie, które spotkają się jednak z potrzebami naszych zębów oraz jamy ustnej. Na przykład jeżeli nasze zęby są w prawidłowy sposób osadzone dość blisko siebie należy wybrać nici mocne, które jednak nie urwą się już przy pierwszej próbie swoistego przebicia się przez określoną wąską szparę pomiędzy omawianymi zębami.

O serwisie

logo-footer

Na naszej stronie dowiesz się jak dbać o zęby aby były zdrowe oraz jakie usługi stomatologiczne możesz wykonać u dentysty aby cieszyc się pięknymi białymi zębami. 

KONTAKT 
Mail: kontakt@kapryfolium.pl
Tel: 800 587 450 
Adres: ul. Szafrana 5, Kraków 

Często czytane

Badanie żywotności miazgi - na czym polega?
Leczenie endodontyczne
Na czym polega i kiedy jest potrzebne leczenie kanałowe?

Polecamy

Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
Co robić po wyrwaniu zęba, żeby uniknąć powikłań?
Jak pokonać strach przed dentystą?
© Copyright kapryfolium. All Rights Reserved.