Z ostatniej chwili

Czym zajmuje się periodontolog?

Powszechnie wiadomo, że tak zwana periodontologia jest bez wątpienia dość obszerną dziedziną dobrze nam znanej stomatologii, która zajmuje się swoistym diagnozowaniem oraz leczeniem chorób przyzębia. Przedstawia się również, iż owe choroby przyzębia to bez wątpienia wiele innych jednostek chorobowych, w których to zaatakowane są liczne tkanki podporowe zębów, które utrzymują jednocześnie je w tak zwanych zębodołach.

Choroby przyzębia
Obecnie są dość rozpowszechnione wśród zróżnicowanej grupy ludności. Przedstawia się, że obserwuje się je zarówno u dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Co za tym idzie owa częstość występowania takich schorzeń kwalifikuje się jednocześnie do wybranej grupy chorób z rangi społecznych. Ukazuje się również, że swoiste przyzębie staje się odpowiednią składową określonego narządu żucia. Co za tym idzie dzieli się ono na przyzębie brzeżne oraz wierzchołkowe. Miejmy również na uwadze, iż w skład tegoż przyzębia wchodzą również tkanki będące w określonym kontakcie z pewną szyjką zęba.

Bowiem zalicza się do niej między innymi: dziąsło i ozębną, jak i również okostną oraz kość wyrostka tak zwanego zębodołowego i cement korzeniowy. Miejmy na uwadze, że odpowiednie dziąsło musi być bladoróżowe. Natomiast dzieci w większości przypadków mają jaśniejsze dziąsło niż dorosłe osoby. Ciekawostką również jest, iż blondyni posiadają jaśniejsze dziąsła niż bruneci. Faktem jest, iż owe dziąsło powinno zatem sięgać do swoistej szyjki zęba w żaden sposób nie odsłaniając owego cementu korzeniowego. To właśnie on pokrywa korzeń tegoż zęba.

Periodontolog i jego praca
Periodontolog to lekarz stomatolog, do którego idziemy w przypadku chorób przyzębia oraz błony śluzowej naszej jamy ustnej. Wskazówką jest, ze właśnie ten lekarz pełni bardzo ważną funkcję w periodontologii. Jednak smutna prawda to fakt, że liczne choroby przyzębia to dość powszechna przypadłość . Podkreśla się, że pod względem ogromnej częstotliwości ustępuje jedynie doskonale nam znanej próchnicy. Co za tym idzie wlicza się do nich między innymi ogólnie rozumiane poszczególne choroby dziąseł, jak i również wszelakie stany zapalne owego przyzębia i jego wady. Jest tu mowa o wadach wrodzonych, jak i nabytych.

Podsumowując zdecydowanie jedną z bardzo częstych chorób, z którą to styka się tak zwany periodontolog jest owa paradontoza.

O serwisie

logo-footer

Na naszej stronie dowiesz się jak dbać o zęby aby były zdrowe oraz jakie usługi stomatologiczne możesz wykonać u dentysty aby cieszyc się pięknymi białymi zębami. 

KONTAKT 
Mail: kontakt@kapryfolium.pl
Tel: 800 587 450 
Adres: ul. Szafrana 5, Kraków 

Często czytane

Badanie żywotności miazgi - na czym polega?
Leczenie endodontyczne
Na czym polega i kiedy jest potrzebne leczenie kanałowe?

Polecamy

Jak wybrać odpowiedniego dentystę?
Co robić po wyrwaniu zęba, żeby uniknąć powikłań?
Jak pokonać strach przed dentystą?
© Copyright kapryfolium. All Rights Reserved.